Warsztaty malowania na jedwabiu

warsztaty malowania na jedwabiu
Warsztaty malowania na jedwabiu to doskonała okazja do zrelaksowania się i wyzwolenia energii twórczej.

Malując odrywasz się od otaczającego świata, a twoje myśli skupiają się tylko na obrazie, który powstaje. Proces malowania wyzwala lawinę kreatywnych pomysłów, a twórca czerpie radość, widząc dość szybko efekty swoich poczynań. Sama technika malowania na jedwabiu jest niezwykle fascynująca oraz kobieca, co z pewnością jest zasługą delikatnego i naturalnego jedwabiu.

W bogatej ofercie warsztatowej mamy m.in:

– urodziny dla dzieci i dorosłych podczas których malujemy jedwabne apaszki, bądź wspólny prezent dla solenizanta.
– zajęcia „rodzinne malowanie na jedwabiu”
– zajęcia dla szkół, przedszkoli
– warsztaty dla firm, podczas imprez integracyjnych
– warsztaty plenerowe

Podczas oferowanych przez nas warsztatów możemy poznać następujące techniki:

  • Serti Gutta – metoda polegająca na malowaniu konturowym. Kontur, czyli gutta naniesiona na jedwab zapobiega rozpływaniu farby. Pozwala na tworzenie pięknych wzorów/obrazów na jedwabiu o wyraźnych konturach i kształtach, które się ze sobą nie zlewają – do namalowania: chusta jedwabna ponge 5, 55 x 55 cm, poszewka na poduszę bądź krawat.
  • Witraż – jest to metoda oparta na technice serti gutta. Z użyciem srebrnych, złotych i czarnych konturówek (gutty) tworzymy witraże, dzieląc obrazek na kawałki i wypełniając je farbą. Witraże wykonujemy na panelach jedwabnych – obrazkach z jedwabiu napiętych na ramce. Obrazki wyglądają pięknie powieszone w oknie. Obrazek o średnicy 20 cm.
  • Akwarela – metoda malowania na jedwabiu podobna do malowania farbą akwarelową na papierze. Jedwab zostaje zaimpregnowany specjalnym preparatem, który zapobiega swobodnemu rozpływaniu się farb. Technika idealna do malowania pejzaży, kwiatów – do namalowania chusta jedwabna 55 x 55 cm.

Możemy również malować:

Poszewkę na poduszkę – poszewka jedwabna o wymiarach 40 x 40 cm, z wszytym suwakiem. Jedwab habotai 8. Do namalowania poszewki możemy wykorzystać technikę serti gutta, akwarelową oraz witrażową.

Krawat – krawat jedwabny w standardowym wymiarze. Jedwab habotai 8 z usztywnieniem w środku. Do namalowania krawatu możemy wykorzystać technikę serti gutta, akwarelową bądź witrażową

Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z naszą ofertą organizacji warsztatów malowania na jedwabiu oraz do kontaktu z nami.

>> pobierz ofertę